Společnost Zdeňka Fibicha

Festival 2017

Letošní jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu koncertního melodramu Praha se představí pod novým názvem Melodramfest.

Festival, který se koná od 15. října do 3. prosince 2017, bude z velké části retrospektivou toho nejlepšího, co se v rámci projektu "Oživení koncertního melodramu" za celou dobu jeho existence událo, ať už v oblasti tvůrčí nebo interpretační.

Páteří 20. ročníku Melodramfestu bude speciální koncertní série "Melodram tří století" věnovaná vrcholným tvůrcům tohoto žánru od 18. do 20. století. Monotematické večery tak uvedou tvorbu Jiřího Antonína Bendy (v kontextu se světovou premiérou novinky Jiřího Bezděka, objednanou pro letošní ročník Melodramfestu), Zdeňka Fibicha a Arnolda Schönberga.

Letošní ročník Melodramfestu také přinese tradiční koncert vítězů českého kola interpretační soutěže i nová a nově objevená díla od našich i světových autorů. Kromě interpretů, kteří s Melodramfestem jsou úzce svázání již delší dobu, se představí i noví umělci, které současná podoba koncertního melodramu zaujala a retrospektivní charakter festivalu podtrhnou i ukázky v podobě nejlepších nahrávek z minulých ročníků.

Festival se bude konat nejen v Praze, ale představí se i ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií v Plzni a s Městským divadlem v Kladně. Jubilejní ročník Melodramfestu bude zahrnovat také muzikologickou konferenci a prezentaci nejnovější knihy ředitelky festivalu a předsedkyně Společnosti Zdeňka Fibicha Věry Šustíkové: Nová vlna koncertního melodramu, která mapuje celých 20 let činnosti. Na realizaci tohoto světově unikátního projektu se podílí i čestný festivalový výbor složený z předních činitelů českého kulturního života za předsednictví prof. Jiřího Hlaváče.

Věříme, že i letošní 20. ročník Melodramfestu budou milovníci slova a hudby vnímat jako atraktivní a každý si z bohaté programové nabídky vybere.

PhDr. Věra Šustíková, Ph.D.
ředitelka festivalu

Ke stažení:

Festivalový plakát 2017 (PDF)
Program 20 let projektu Oživení koncertního melodramu (PDF)
20. Mezinárodní festival koncertního melodramu - přehled pořadů (PDF)

Sponzoři

Bez našich sponzorů by Mezinárodní festival koncertního melodramu nevznikl. Proto jim za to patří upřímný a velký dík.


Poznámka: Stránky jsou v současné době v rekonstrukci a budou časem nahrazeny novým, modernějším designem.